in

Dolandırıcıların yeni yöntemi: Kısa çalışma ödeneği – Sözcü

dolandiricilarin-yeni-yontemi:-kisa-calisma-odenegi-–-sozcu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, başta kısa çalışma ödeneği olmak üzere sunulan hizmetleri suistimal etmek suretiyle kişisel bilgileri talep ederek kötü amaçlı kullanan kişi ve web sitelerine karşı dikkatli olmaları konusunda vatandaşları uyardı.

Corona virüsü salgınının ardından şirketler kısa çalışma ödeneğine başvuruyordu. Son açıklanan rakamlara göre 291 bin 594 firmadan, 3 milyon 194 bin 610 çalışan için kısa çalışma ödeneğine başvuru yapıldı.

Bakan Selçuk, “Kısa çalışma başvuru ve ödeme sürecinde vatandaşlarımız kişisel güvenlikleri için kendilerine İŞKUR resmi hesapları dışında gelen hiçbir e-posta ve SMS’e itibar etmesinler. Kişisel bilgilerini resmi kaynaklar dışında 3. kişilerle paylaşmasınlar.” ifadelerini kullandı.

İŞKUR DIŞINDA BİLGİLERE KULAK VERMEYİN

Özellikle siber dolandırıcıların Bakanlığımız ve İŞKUR’un adlarını ve logolarını taklit edebileceğini, sahte SMS’ler, sosyal medya reklamları, internet siteleri ve e-postalar ile bireylerin kişisel bilgilerini ele geçirmeye çalışabileceğine dikkat çeken Selçuk, “Kişisel kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Sadece www.turkiye.gov.tr, www.iskur.gov.tr ve www.ailevecalisma.gov.tr gibi resmi bağlantılardan bilgi alarak işlemlerinizi bu web siteleri üzerinden gerçekleştirin. Bakanlığımız ve İŞKUR tarafından yapılan bilgilendirmeler dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyin” sözleriyle vatandaşlara çağrıda bulundu.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

almanya’da-avm-zinciri-davayi-kazandi,-dukkanlar-aciliyor-–-sozcu

Almanya’da AVM zinciri davayı kazandı, dükkanlar açılıyor – Sözcü

korfez’in-turkiye-karsiti-politikalarinda-yeni-sahne-suriye-–-anadolu-ajansi

Körfez’in Türkiye karşıtı politikalarında yeni sahne Suriye – Anadolu Ajansı