in

Doğu Akdeniz’de Rumlara büyük şok – Yeni Asır

dogu-akdeniz’de-rumlara-buyuk-sok-–-yeni-asir

Türkiye, Doğu Akdeniz’de KKTC’den alınan ruhsat bölgelerinde sondaj ve sismik arama faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

İtalyan enı ve Fransız Total enerji şirketleri, Güney Kıbrıs Rum yönetiminin sözde münhasır ekonomik bölgesinde planlanmış sondaj çalışmalarını yaklaşık 1 yıl erteledi.

İDDİA DOĞRULANDI


Cyprus Mail gazetesi ENI ve Total konsorsiyumunun, Doğu Akdeniz’de Rum yönetiminin sözde münhasır ekonomik bölgesi içerisindeki 6’ncı parselde yapmayı planladıkları sondaj faaliyetlerini, Nisan 2021’e kadar ertelediğini resmi olarak Rum yönetimine ilettiğini duyurdu. RUM yönetimi hükümet sözcüsü Kyriacos Koushios, iki enerji şirketinin erteleme konusunda hükümeti bilgilendirdiğini doğruladı. Koushios, ENI ve Total şirketinin sondajlar için tahsis ettikleri sermaye harcamalarını iptal etmemelerini ise “sevindirici haber” olarak yorumladı. ENI ve Total konsorsiyumu, şubat ayı başlarında sözde 6’ncı parselde sondaj çalışmalarına başlamayı planlıyordu. Rumlar daha önce de Amerikan Exxon Mobil şirketinin, Kovid-19 salgınından kaynaklanan ekonomik sorunlar nedeniyle sözde 10’uncu parselde temmuzda yapacağı sondaj çalışmasını 2021’in Eylül ayına ertelemesiyle şok yaşamıştı.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

fed-politika-yapicilari-abd’de-koronavirus-kaynakli-gerilemeden-sonra-yavas-ve-inisli-cikisli-toparlanma-ongoruyor-–-investing.com-turkiye

Fed politika yapıcıları ABD’de koronavirüs kaynaklı gerilemeden sonra yavaş ve inişli çıkışlı toparlanma öngörüyor – Investing.com Türkiye

geliyor!-meteoroloji’den-son-dakika!-saganak-ve-firtina-uyarisi!-–-haberler-–-haberturk

GELİYOR! Meteoroloji’den son dakika! sağanak ve fırtına uyarısı! – Haberler – Habertürk