in

Antalya, Muğla ve Aydın’ın seyahat yasağı kaldırıldı – Turizm Güncel

antalya,-mugla-ve-aydin’in-seyahat-yasagi-kaldirildi-–-turizm-guncel

Antalya, Muğla ve Aydın'ın seyahat yasağı kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası normalleşme planını açıkladı. Antalya ve Muğla’nın da arlarına bulunduğu 7 ilin giriş-çıkış yasağı kaldırılırken, 11 Mayıs’tan AVM’ler ve berberler de açılacak.


11 Mayıs’ta AVM’ler ve berberler açılıyor

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, 11 Mayıs’tan itibaren Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmelerle alışveriş merkezlerinin 11 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Kısıtlamaların bir kısmı azaltılsa dahi devam edeceğini ifade eden Erdoğan, ‘’Salgının tamamen bitmediği ülkeler sebebiyle uluslararası seyahatlerin ne zaman tam olarak açılacağı halen belirsizliktir. Küresel ekonomik sarsıntının karşımıza nasıl bir tablo ortaya çıkartacağı meçhuldur.’’ dedi.

65 yaş üstü ile 20 yaş altı vatandailar haftada bir gün bir sokağa çıkacak

65 yaş üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlara bir gün dört saat süreyle yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getirildiğini söyleyen Erdoğan, ”65 yaş üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızadır. 65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırması günlerinin birinde ve dört saat süreyle yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı da 10 Mayıs Pazar günü saat 11,00 – 15,00 saatleri arasında gerçekleştiriyoruz. 20 yaş altı için de bu esnemeyi iki grup halinde uygulayacağız.” dedi.

Antalya, Aydın ve Muğla dahil 7 ilin giriş-çıkış yasağı kalktı

31 ildeki giriş-çıkış yasağının Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla illerinde kaldırıldığını açıklayan Erdoğan, diğer 24 ildeki yasakların ise 15 Mayıs’a kadar devem edeceğini söyledi. Erdoğan, ‘’İstanbul, Ankara, İzmir’deki ticari taksiler için tek çift plaka uygulamasını 5 Mayıs itibariyle sona erdiriyoruz. Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs’ta faaliyete geçebilecek. Alışveriş merkezleri 11 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek.’’ dedi.

Erdoğan, kısıtlamaların kaldırılmasının mayıs, haziran ve temmuz aylarına yayarak kaldırılacağını da belirtti.


  • Haberi Paylaş :

Bu Haber 04.05.2020 – 21:47:47 tarihinde eklendi.


Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı…

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

avrupa’daki-ilk-vaka-olabilir!-2019’daki-ornek-pozitif-cikti-–-sozcu

Avrupa’daki ilk vaka olabilir! 2019’daki örnek pozitif çıktı – Sözcü

24-ilde-seyahat-yasagi-uzatildi!-–-tele1-tv

24 ilde seyahat yasağı uzatıldı! – TELE1 TV