in

Akvaryum Plajı, Avrupa’nın en temizlerinden – Hürriyet

akvaryum-plaji,-avrupa’nin-en-temizlerinden-–-hurriyet

 The Guardian Gazetesi’nin seyahat yazarları, Avrupa’nın en temiz 30 plajını seçti. Türkiye’den listeye giren 5 plajdan biri ise turizm cenneti Bozcaada‘daki her yıl binlerce turistin pırıl pırıl ve buz gibi sularında yüzmeyi, kumsalında güneşlenmeyi tercih ettiği Akvaryum Plajı oldu. Bir inanışa göre, ünlü Yunan tarihçi Heredot’un, ‘Tanrı, Bozcaada’yı insanlar uzun ömürlü olsun diye yaratmış’ sözleriyle tanımladığı turizm cenneti, dünya çapında popülerliğini koruyor.

Türkiyenin en temiz plajı seçildi “Özveriyle korumaya çalışıyoruz”

‘ÖZVERİYLE KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği (BOZTİD) Başkanı Erkan Yavuz, Akvaryum Koyu’nun, Avrupa’nın en temiz 30 plajı arasında gösterilmesinin kendileri için gurur verici ve sevindirici bir haber olduğunu, adanın koylarının bakirliğinin ve denizinin temizliğinin de bir kez daha kanıtlandığını söyledi.

class=’cf’>

Bozcaadalı turizm işletmecisi İbrahim Günel ise, “Bozcaadalı işletmelerin, belediyenin, yerel yönetimin buradaki bakir koyları korumakla ilgili çok büyük gayreti var. Bence kesinlikle bununla ilgili gelen bir ödül oldu. Orada bir işletme yok, turizme açılmış değil. Ama çok özveriyle korunmaya çalışılan bakir plajlarımız var. Akvaryum Koyu gibi diğer bütün plajlarımız da çok güzeller” diye konuştu.

Türkiyenin en temiz plajı seçildi “Özveriyle korumaya çalışıyoruz”


Türkiyenin en temiz plajı seçildi “Özveriyle korumaya çalışıyoruz”

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

thy’den-3-aylik-ucus-planlama-taslagi-hazirladi-–-haber7

THY’den 3 aylık uçuş planlama taslağı hazırladı – Haber7

‘hitit-diyari’-koronavirus-tedbirleri-sonrasi-issiz-–-hurriyet

‘Hitit diyarı’ koronavirüs tedbirleri sonrası ıssız – Hürriyet