in

Akıllı bisikletler nesne tanıma teknolojisi kullanacak – Teknoloji Haberleri – CNN Türk

akilli-bisikletler-nesne-tanima-teknolojisi-kullanacak-–-teknoloji-haberleri-–-cnn-turk

14.04.2020 – 09:43 | Son Güncelleme:

Ali Yavuz Şahin

Akıllı bisikletler nesne tanıma teknolojisi kullanacak

Sağlıklı yaşam için en çok tercih edilen aletlerden birisi olan akıllı bisikletler yapay zeka resimleri daha güvenli oldu. Bisikletler ile ilgili en zorlu konular içerisinde güvenlik ilk sıralarda yer alıyor.

Bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yapay zekası sayesinde bisikletlerin çok daha güvenli hale getirilmesi mümkün. Böylece trafikte veya bisiklet yolunda kullanım çok daha güvenli hale gelecek.

Bilim insanları uzun bir süredir nesne tanıma teknolojisini neredeyse her alanda kullanmak istiyor. Özellikle de araçlarda tercih edilen bu teknoloji ile birlikte sürücüsüz kullanımı bile mümkün.

Tesla tarafından sürücüsüz araç teknolojisi olarak geliştirilmeye çalışılan bu yeni sistem sayesinde herkesin trafikte rahatlıkla hareket etmesi sağlanıyor. SafeSense adında Philadelphia merkezli bir şirket, bunun çok daha ileriye taşımayı başardı. Standart otomobillerde değil de artık bisikletlerde de nesne tanıma teknolojisi mümkün. Bu sayede trafik kazaları önlenebilir.

SafeSense, Smart Ride Recording (Akıllı Sürüş Kaydı) adında bir özelliği ile tanınıyor. Bu yeni özellik sayesinde, karşı taraftan herhangi bir tehlike geldiğinde uyarı sinyalleri gelecek eğer tehlike sağ taraftan geliyorsa direksiyonun sağ kısmı titreyecek.


Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

teknolojik-urunlerin-hijyenine-dikkat-–-hurriyet

Teknolojik ürünlerin hijyenine dikkat – Hürriyet

covid-19’un-kamu-bilisim-sektorune-etkisi-nasil-oldu?-–-hurriyet

COVID-19’un kamu bilişim sektörüne etkisi nasıl oldu? – Hürriyet