in

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eşi Vefat Eden Dul Kadınlara Aylık 275 TL Devlet Desteği Para Ödemesi Yapıyor! – EMLAK 365

aile-ve-sosyal-politikalar-bakanligi-esi-vefat-eden-dul-kadinlara-aylik-275-tl-devlet-destegi-para-odemesi-yapiyor!-–-emlak-365

04 Mayıs 2020 Pazartesi 14:44
| Güncelleme: 04 Mayıs 2020, 15:01

Korana virüs salgını nedeni ile ekonomide yaşanan bozulma devam ederken bu süreçte devletin yardımları da araştırılmaya devam ediyor.

Bunlardan biri de eşi vefat eden kadınlara yönelik olarak verilen aylık 275 liralık nakit para yardımı olarak öne çıkıyor. 

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EŞİ VEFAT ETMİŞ KADINLARA YÖNELİK OLARAK PARA YARDIMI 

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Sosyal güvencesi olmayan, fakir ve muhtaç durumda bulunan resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlara yapılan nakdi yardımlardır” ifadesi ile resmi nikahlı eşi vefat eden kadınlara yönelik devlet yardımı duyuruldu. 

DEVLETTEN EŞİ VEFAT EDEN DUL KADINLARA AYLIK 275 TL OLMAK ÜZERE 2 AYDA BİR 550 TL MAAŞ ÖDENİYOR! 

2020 yılı için yapılan açıklamada dul kadınlara devlet yardımı maaşı olarak aylık 275 lira para ödemesi yapılacağı duyuruldu. 

Söz konusu ödeme 2 ayda bir 550 TL olarak yatırılıyor. Dul kadın maaşı ödemeleri ise PTT şubeleri üzerinden hak sahiplerine kimlik belgeleri ile yapılıyor. 

DUL MAAŞI KİMLER ALABİLİR, EŞİ VEFAT EDEN KADINLAR İÇİN MAAŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELER?

Eşi vefat eden kadınlara ödenen dul maaşı için ödeme almak isteyen kişilerde aranılan ilk şart kadının sonradan yeniden evlenmemiş olması şartı yer almaktadır. 

Yine kadının boşanmış değil dul kalmış olması şartıdır. Yine kadının sigortalı olarak bir işte çalışmaması ve anne ya da babasının vefatı nedeni ile yetim aylığı almıyor olması şartı aranmaktadır. 

Emlak365.com

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

“yunanistan-rutin-ucuslari-dramatize-ederek-gerilimi-tirmandiriyor”-–-ogretmenlersitesi

“Yunanistan rutin uçuşları dramatize ederek gerilimi tırmandırıyor” – ÖğretmenlerSitesi

turkiye’nin-merakla-bekledigi-toplanti-basladi!-gozler-erdogan’da-–-haber3.com

Türkiye’nin merakla beklediği toplantı başladı! Gözler Erdoğan’da – Haber3.com