in

Adana, Mersin ve Hatay’a seyahat yasağı 1 gün uzatıldı – CNN Türk

adana,-mersin-ve-hatay’a-seyahat-yasagi-1-gun-uzatildi-–-cnn-turk

ADANA, (DHA)- KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında seyahat kısıtlaması kapsamında olan illerden Adana, Mersin ve Hatay’a giriş ve çıkışlar 4 Mayıs Pazartesi günü 24.00’e kadar uzatıldı.


İçişleri Bakanlığınca 3 Nisan’da Zonguldak ve 30 büyükşehire kara, hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş ve çıkışlar ilk etapta15 gün süreyle kısıtlandı, sonrasında bu kısıtlama 15 gün daha uzatıldı. İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada bu gece saat 24.00’te bitecek olan kısıtlamanın, 4 Mayıs Pazartesi saat 24.00’e kadar uzatıldığı duyuruldu ve böylece kısıtlama kapsamında olan Adana, Mersin ve Hatay’a giriş ve çıkışlar bir gün süreyle uzatıldı.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı’nca Valilikler’e gönderilen genelgede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının önemine vurgu yapıldı.


“Yerel Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafından ajanslardan otomatik olarak çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üzerinde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, sorumluluk ilgili ajanslardadır.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

seyahat-kisitlamasi-1-gun-uzatildi-–-akdeniz-manset

Seyahat kısıtlaması 1 gün uzatıldı – Akdeniz Manşet

bakan-acikladi!-yarin-sefere-basliyor-–-haber7.com

Bakan açıkladı! Yarın sefere başlıyor – Haber7.com