in

ABD’nin Avrupa Komutanlığı’ndan Türkiye’ye teşekkür – CNN Türk

abd’nin-avrupa-komutanligi’ndan-turkiye’ye-tesekkur-–-cnn-turk

ABD‘nin Avrupa Komutanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “NATO müttefikimize teşekkür ediyoruz. Birlikte daha güçlüyüz.” ifadesi kullanıldı.

Paylaşımda, Milli Savunma Bakanlığının “Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan‘ın talimatlarıyla hazırlanan, #COVID19 virüsüyle mücadelede kullanılacak olan ikinci grup tıbbi yardım malzemeleri ABD’ye ulaştırılmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait uçağımızla Ankara‘dan yola çıktı.” mesajını içeren İngilizce twite de yer verildi. 

NATO’DAN “TÜRKİYE 55 ÜLKEYE YARDIM SAĞLADI” AÇIKLAMASI

Öte yandan Brüksel’deki NATO Karargahından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye‘den ABD’ye tıbbi yardım taşıyan ikinci askeri uçağın hareket ettiği bildirildi. 

Açıklamada, TSK’ye ait A400M tipi uçağın, NATO’nun Süratli Hava İntikali Girişimi kapsamında müttefiklerin uyguladığı tek tip uçuş kodunu (OAN) kullandığının altı çizildi. 

Türkiye’nin salgının başlangıcından bu yana müttefiklere destek sağladığı vurgulanan açıklamada, “Türkiye, aralarında 15 NATO müttefiği ve 21 NATO ortağı olan 55 ülkeye yardım sağlamıştır.” ifadesi yer aldı.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

shell,-ii.-dunya-savasi’ndan-beri-ilk-kez-dagitacagi-kari-azaltti-–-sozcu

Shell, II. Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez dağıtacağı kârı azalttı – Sözcü

turizm-gelirlerine-koronavirus-etkisi:-yuzde-11,4-azaldi-–-haber7

Turizm gelirlerine koronavirüs etkisi: Yüzde 11,4 azaldı – Haber7