in

AB’den koronavirüsle mücadele için yardım kampanyası – Haber7

ab’den-koronavirusle-mucadele-icin-yardim-kampanyasi-–-haber7

Koronavirüs sürecindeki etkisiz rolü ve sorumluluk alamayışından ötürü eleştirilerin hedefi olan AB, salgınla mücadele konusunda 7,5 milyar euroluk bir yardım kampanyası başlatmaya hazırlanıyor.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, koronavirüsle mücadele kapsamında Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın da desteklediği kampanyayı sosyal medya hesabından duyurdu.

TELEVİZYONDA PARA TOPLANACAK

Kampanyaya ilişkin detaylar da gün yüzüne çıkıyor. Buna göre bir televizyon programı yapılarak uzun süreli bir yayın ile para toplanacak. Tüm yayın boyunca elde edilecek olan paranın Kovid-19 salgınını önleme, tedavi ve aşı çalışmaları için kullanılması hedefleniyor.

Cuma günü açıklama yapan von der Leyen koronavirüsle mücadeleye destek amacıyla 4 Mayıs Pazartesi günü düzenleyecekleri televizyon programında telefon ve internet üzerinden bağış toplanacağını ve dünyanın birçok farklı ülkesinden şirket yöneticileri, hayırseverler, sanatçılar ve vatandaşlardan kampanyaya destek beklediklerini açıkladı.

AŞI TEDAVİ VE ÖNLEME İÇİN KULLANILACAK

Toplanması hedeflenen 7,5 milyar euroluk meblağın 4 milyar eurosunun sadece aşı geliştirilmesine ayrılacağı, 2 milyar euro tedavi masrafları ve 1.5 milyar euronun da Covid-19 test sistemleri için harcanacağı bildirildi.Toplanması hedeflenen 7,5 milyar euroluk meblağın 4 milyar eurosunun sadece aşı geliştirilmesine ayrılacağı, 2 milyar euro tedavi masrafları ve 1.5 milyar euronun da Covid-19 test sistemleri için harcanacağı bildirildi.

KAMPANYAYA DESTEK

Kampanyaya Tottenham Hotspur’un teknik direktörü Jose Mourinho ve Yunan tenisçi Stefanos Tsitsipas şimdiden destek vereceklerini belirtirken, sosyal medyada #GlobalResponse (küresel cevap) etiketiyle internet kullanıcılarına da çağrıda bulunulacak.

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

5g-koronavirus-salginin-yayilmasinda-etkili-mi?-–-teknoloji-haberleri-–-milli-gazete

5G koronavirüs salgının yayılmasında etkili mi? – Teknoloji haberleri – Milli Gazete

ingiliz-basinindan-bomba-iran-ve-rusya-iddiasi!-corona-saldirisi-–-sabah

İngiliz basınından bomba İran ve Rusya iddiası! Corona saldırısı – Sabah