in

2020 Seyahat izin belgesi nasıl alınır, kimlere verilir? Seyahat izin belgesi başvurusu şartları… – Sabah

2020-seyahat-izin-belgesi-nasil-alinir,-kimlere-verilir?-seyahat-izin-belgesi-basvurusu-sartlari…-–-sabah

Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Ülkemizdeki salgın süresince alınan kararlardan biri de şehir dışına çıkma yasağı olmuştu. Bu kapsamda belirtilen illerde bulunan vatandaşların mühim mazeretleri bulunmadığı takdirde şehirler arası geçiş yapmasına yasak getirilirken bu kısıtlama süresince mazereti olan vatandaşlar ise yol izni de denilen ve e devlet aracılığı ile alınabilen “Seyahat izin belgesi” talebinde bulunabilecek. Bu belgeyi alabilmek amacıyla birçok şehirde yoğun talep gözlemlenirken öte yandan vatandaşlar şehir dışına çıkma izni için kaymakamlık ve valiliklerden de başvuru yapabiliyor. Ancak sosyal izolasyon nedeniyle e devlet sistemi üzerinden bu talebi oluşturmak yetkili isimler tarafından daha güvenli olduğu yönünde. Peki, Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Seyahat izin belgesi başvuru şartları nelerdir?

Vatandaşların yoğun talepte bulunduğu şehir dışına çıkma izni yani Seyahat izin belgesi başvurusu ile ilgili detaylar vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılan konuların başında yer alıyor. Gün içerisinde birçok vatandaş konuyla ilgili olarak özellikle bu belgeyi alabilmenin şartlarını merak ederken öte yandan bu belgenin başvurusu yalnızca valilik ve kaymakamlık gibi yerlerden değil e devlet sistemi üzerinden elektronik başvuru ile de gerçekleştirilebiliyor. Birçok şehirde binlerce insanın talep ettiği bu belgeler yalnızca mühim nedenlerle başvuru yapan kişilere veriliyor. Buna göre; Seyahat izin belgesi başvuru şartları nelerdir, kimlere verilir? Seyahat yol izin belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte konuya dair tüm detaylar…

SEYAHAT YOL İZİN BELGESİ NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Şehirler arası yollar ne zaman açılacak, Seyahat izin belgesi nasıl alınır? Sorusu vatandaşların son günlerde araştırdığı konular arasında yer alırken her gün binlerce insan valilik ve kaymakamlık binaları önünde sıra olmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelgede kısıtlamanın 30 büyükşehir ve Zonguldak il sınırları bölgelerini kapsadığını duyurmuştu.

İşte konuya dair tüm detaylar…

Ne Düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

likya-yolu’nda-artik-kimse-kaybolmayacak-–-hurriyet

Likya Yolu’nda artık kimse kaybolmayacak – Hürriyet

yurtdisi-seyahat-yasagi-uzatildi-–-sabah

Yurtdışı seyahat yasağı uzatıldı – Sabah